Bali

Bali, grudzień 2018

Wyprawa na Bali 02-09.12

Wybierz się w niesamowitą tygodniową podróż na Bali z Wojciechem Eichelbergerem.
Uporządkuj myśli i odzyskaj wewnętrzną równowagę. Poczuj harmonię otaczającego Cię świata!

Czasem wszystkie sprawy zarówno służbowe, jak i prywatne zdają się być tak samo ważne, a czas na ich wykonanie nieubłaganie ucieka.
Masz wrażenie, że przygniata Cię wodospad zadań, zaraz utoniesz i zupełnie nie wiesz, od czego zacząć.
To duszenie się nie jest wywołane nadmiarem obowiązków, a nieprawidłowym zarządzaniem uwagą i koncentracją.
Opanuj tę sztukę, a zobowiązania nigdy nie ściągną Cię pod powierzchnię.
Rozwiązanie: Mindfulness i świadomość ciała

bali-237196_1280

Zdobędziesz umiejętność utrzymywania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym, odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami.

indonesia-570661_1280

Nauczysz się chronić przed roztargnieniem, automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu. Przestaniesz tracić siły na chaotyczne działania.

indonesia-1578647_1920

Nabierzesz dystansu wobec rzeczy nieważnych, by skupić się na zadaniach priorytetowych. Poznasz zasady własnego uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu.

bali-301460_1280

Doświadczysz, czym jest uważna praca nad jakością ruchu – płynnością, miękkością, jednostajnością – i jaki jest jej wpływ na ciało i umysł.

esy

Techniki/elementy  mindfulness:

 • wprowadzenie – co to jest mindfulness, uwaga skierowana na obecną chwilę
 • praca z oddechem – zarys fizjologii oddechu i czynniki wpływające na jego efektywność; ćwiczenia świadomości oddechu,
 • obecność jako narzędzie redukcji stresu,
 • skanowanie ciała – uważność na sygnały i potrzeby płynące z ciała,
 • skanowanie i ekspresja emocji – ciało i doznawane w nim emocje,
 • uważność w relacji z innymi-  budowanie porozumienia, otwartości, bliskości, szacunku i  zaufania,
 • wykorzystanie uważności do optymalnego zarządzania własną energią życiową,
 • zasady własnego treningu uważności, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu.

Elementy uważności w ruchu

 • praktyki pochodzące z Tai-Chi i Qi gong’u;
 • praca nad siłą i  mobilnością w stawach – wykorzystanie  elementów treningu naturalnego i funkcjonalnego;
 • praca nad jakościami ruchu takimi jak miękkość i płynność (Qi gong i elementy Metody Feldenkraisa);
 • praca z tzw. prawidłową postawą: konkretne ustawienia stóp/kręgosłupa i ruch; automasaż,
 • zastosowania w obronie i walce (play fight),
 • zastosowania w kontakcie z wodą.

Program

Trening uważności to, według jednego z najbardziej znanych jej nauczycieli  dr Jon Kabat Zinn’a,  rozwijanie „szczególnego rodzaju uwagi: świadomej, skierowanej na obecną chwilę i nieosądzającej”. Uważność chroni przed roztargnieniem, traceniem sił na chaotyczne działania, przed automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu. Jest koniecznym warunkiem zachowania dystansu wobec rzeczy nieważnych, skupienia uwagi na zadaniach priorytetowych i twórczego rozwiązywania problemów. Ale przede wszystkim, uważność pozwala utrzymać kontakt z samym sobą, ze swymi odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami. Trening uważności to droga do bardziej świadomego życia, do większej autonomii i poczucia, że żyje się w zgodzie z samym sobą.

Uważność w ruchu to okazja do tego żeby na nowo nawiązać kontakt z ciałem – prosty, bezpośredni – z takim jakie jest w tym momencie. Zobaczyć „co tam słychać”. Uważnie się mu przyjrzeć, popracować nad jakościami ruchu takimi jak miękkość i płynność, a dzięki temu poruszyć energię i obudzić się
w zdrowych zmysłach.

Dzięki praktykom zakorzeniającym naszą uwagę w ciele – praktyka uważności w ruchu i bezruchu, uzyskujemy dostęp do wielu informacji, dzięki którym możemy dobrze zadbać o swoje zdrowie.

Świadomość oddechu przez niektórych nazywana medytacją. Jego podstawą jest całkowity relaks umysłu i ciała oraz głęboki, naturalny oddech.

Co otrzymujesz?

Weź udział w warsztatach Wyprawa na Bali a otrzymasz:

 • udział w warsztatach  prowadzonych przez dwóch Trenerów,
 • możliwość indywidualnych konsultacji z Trenerami,
 • zakwaterowanie w klimatycznym hotelu; do dyspozycji gości jest basen; w cenę wliczone są śniadania oraz kolacje, dostęp do wifi,
 • ubezpieczenie NNW podczas warsztatów,
 • transfery z lotniska do hotelu i z hotelu na lotnisko/z lotniska do Tulamben – odległość ok. 110 km/ jedzie się ok. 3 godzin.
  .

Cena warsztatu nie obejmuje:

 • biletów lotniczych – uczestnikami warsztatów są osoby z różnych miejsc Polski oraz świata, dlatego też trudno oszacować koszt biletów,
 • kosztu obiadu: ze względu na liczne restauracje serwujące lokalne potrawy, uczestnicy mają swobodę w wyborze posiłku według własnych upodobań.

Dodatkowo płatna: dla chętnych jest możliwość zorganizowania wycieczki z przewodnikiem po najciekawszych miejscach i świątyniach na Bali, w czasie wolnym od zajęć.

Wyprawa na Bali

HOTEL 

Villa Alba

Warsztaty Wyprawa na Bali będą odbywać się w hotelu Villa Alba, który zachęca gości zapierającymi dech w piersiach krajobrazami okolic wulkanu Agung.

W okolicy znajduje się miejsce nurkowania przy wraku amerykańskiego liniowca USAT Liberty. Do dyspozycji gości są baseny i hotelowy bar, a także klimatyzowane pokoje wyposażone w lodówkę, minibar i telewizor.

Opcjonalnie

 • Nurkowanie – scuba i snorkeling
 • Masaże i zabiegi spa
 • Wycieczki po wyspie

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Wojciech Eichelberger

Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Tomek Eichelberger

Absolwent Warszawskiego AWF’u, instruktor wielu sportów (m.in pływania) zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem. Czerpiąc z metody Feldenkraisa, Qi Gongu – chińskiej sztuki kultywowania zdrowia, świadomości, harmonii, treningu funkcjonalnego i naturalnego pracuje nad osadzeniem w ciele, sprawnością i harmonijnym przypływem energii.
wyprawa na Bali

termin:
2 grudnia –  9 grudnia

Miejsce:
Bali

Cena:
5529 zł   6900 zł

Zapisz się:
Wyślij e-mail na adres
emilia.obara@ipsi.pl

lub zadzwoń:
663 397 443