O mnie

Nazywam się Wojciech Eichelberger. Jestem psychoterapeutą, trenerem i doradcą biznesu.

Urodziłem się w Warszawie w roku 1944. Ukończyłem studia na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Następnie przez trzy lata pracowałem w placówkach lecznictwa psychiatrycznego, m.in. w eksperymentalnym Oddziale Leczenia Odwykowego. W roku 1970 podjąłem kilkuletnie studia doktoranckie w Instytucie Psychologii UW, zakończone absolutorium. W tym czasie, w latach 1972 – 73, uczestniczyłem w przygotowaniach do programu środowiskowej terapii schizofrenii – „Synapsis”.

W roku 1973 współtworzyłem nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO, w którym pracowałem do roku 1978. Następnie uczestniczyłem w tworzeniu Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, renomowanej i pierwszej w Polsce placówki psychoterapii, treningu i szkolenia działającej nieprzerwanie od 1978 roku. Członkiem zespołu Laboratorium pozostałem do roku 2004. Jestem również stypendystą Instytutu Psychoterapii Gestalt w Los Angeles(1976) i Zen Center of Rochester(1980). W latach osiemdziesiątych działałem w ruchu Oświaty Niezależnej oraz w podziemnym Komitecie Oporu Społecznego, m.in. jako członek redakcji pisma KOS.

Jako współtwórca i dyrektor Instytutu Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie zajmuję się m.in. profilaktyką przeciążenia i wypalenia stresem. Wraz z oddanymi współpracownikami stworzyłem również platformę Positive Life, która udostępnia unikalne narzędzia do indywidualnego treningu online ważnych kompetencji psychologicznych.

W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuję się do koncepcji terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Napisałem kilka książek, które możesz przeczytać, m.in. „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć”, „Superwizja”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „O co pytają dzieci? O miłości i wychowaniu”,”Elementarz Wojciecha Eichelbergera dla kobiety i mężczyzny”. Jestem również współautorem wielu publikacji – jeśli masz ochotę się z nimi zapoznać, zerknij tutaj.

Kocham żeglarstwo, konie, góry, narty, sporty walki. Jestem szczęśliwym ojcem dwóch synów.