Zanzibar

Zanzibar (1-8 grudnia 2019)

 

Zapraszamy na unikalny, zintegrowany trening – SAMO ŻYCIE. 

SAMO ŻYCIE to nie wczasy, nie warsztaty, nie seminarium,
lecz zintegrowany (bo wszystkie jego elementy uzupełniają się i wspierają nawzajem)
intensywny (bo 6 godzin zajęć dziennie)
TRENING!

zanzibar-1192332_960_720

Zdobędziesz umiejętność utrzymywania kontaktu z otaczającą rzeczywistością i z sobą samym, odczuciami, emocjami, pragnieniami, nawykami.

paradise-1582173__340

Nauczysz się chronić przed roztargnieniem, automatyzmem i schematyzmem w postępowaniu i myśleniu. Przestaniesz tracić siły na chaotyczne działania.

visser-1845136__340

Nabierzesz dystansu wobec rzeczy nieważnych, by skupić się na zadaniach priorytetowych. Poznasz zasady własnego uważnego, zaangażowanego bycia i działania w codziennym życiu.

P3030288

Doświadczysz, czym jest uważna praca nad jakością ruchu – płynnością, miękkością, jednostajnością – i jaki jest jej wpływ na ciało i umysł.

esy

Mindfulness

Mindfulness to rozwijanie świadomej, obecnej, niezmąconej ocenami uwagi, prowadzące do doświadczenia uważnego odprężenia, wewnętrznego spokoju, świadomości własnego ciała. To także pobudzanie wewnętrznych pokładów kreatywności, spokoju i harmonii uczuć, pragnień i myśli.

Freediving

Freediving to każda aktywność, podczas której jesteśmy w wodzie i wstrzymujemy oddech. Podwodna izolacja pozwala nam na uspokojenie myśli, doznanie nieważkości ciała i odzyskanie wewnętrznej równowagi. Umożliwiają one poczucie pełnego rozluźnienia, zwolnienie tempa i odkrycie samego siebie na nowo. Freediving pozwala nam zmierzyć się z dyskomfortem i odnaleźć w nim harmonijnego siebie.

Nauczysz się:

 • Praktyk kontroli umysłu i kierowania swoją uwagą, wyciszania chaotycznych myśli, angażowania się w to co realne, bycia tam, gdzie jesteś ciałem, umysłem i duchem
 • Praktyk świadomego  oddechu: podnoszących poziom energii, umożliwiających kontrolę emocji i poziomu stresu, zwiększających odporność na presję, skutecznie odpalających system regeneracji.
 • Uważności na siebie – swoje ciało, myśli i emocje – a dzięki niej lepszego zrozumienia oraz skuteczniejszego regulowania swojego stanu emocjonalnego, swoich zachowań i myśli
 • Ufać sobie oraz czuć się ze sobą bezpiecznie i pewnie także w trudnych lub wymagających sytuacjach
 • Przywracania spokoju i równowagi za pomocą oddechu, delikatnej i uważnej praktyki z ciałem
 • Lepiej stać na własnych nogach
 • Dbać o zdrowy kręgosłup
 • Robić żeby było więcej życia w życiu.

Plan dnia:

(może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych)

8:00 – 9:00 śniadanie
9:30 – 11:00 pierwszy blok zajęć (Agata/Tomek)
11:30 – 13:00 (Agata/Tomek)
13:30 – 14:30 obiad
14:30 – 16:00 sjesta / konsultacje indywidualne z Wojciechem Eichelbergerem
16:00 – 17:00 drugi blok (Agata/Tomek)
17:15 – 18:15 (Agata/Tomek)
18:30 – 19:30 kolacja
19:30 – 21:30 zajęcia z Wojciechem Eichelbergerem i podsumowanie dnia

Korzystamy z technik: qi-gong, mindfulness, technik specyficznych dla freedivingu, medytacji zen i innych.

Z PEWNOŚCIĄ NAUCZYSZ SIĘ I DOŚWIADCZYSZ WYSTARCZAJĄCO WIELE, ABY ZNACZĄCO POPRAWIĆ JAKOŚĆ SWEGO ŻYCIA.
OBIECUJEMY CI TO!

esy

Co otrzymujesz?

Weź udział w warsztatach Samo Życie, a otrzymasz:

 • indywidualne konsultacje z Wojciechem Eichelbergerem oraz wiele godzin warsztatowych z Tomkiem Eichelbergerem i Agatą Głowacką,
 • nurkowanie w basenie oraz oceanie pod okiem doświadczonych instruktorów,
 • zakwaterowanie w klimatycznym hotelu przy plaży, gdzie do dyspozycji gości jest basen, a w cenę wliczone są śniadania oraz obiadokolacje,
 • ubezpieczenie NNW podczas warsztatów,
 • Dużo czasu (ok. 3 godz.)  na opalanie się, pływanie (basen lub ocean), odpoczynek w środku dnia (przerwa obiadowa)
 • Codzienne grupowe podsumowanie dnia (grupowy mentoring)
 • Możliwość indywidualnych konsultacji z Wojciechem Eichelbergerem (w czasie wolnym od zajęć)
 • Dwie wycieczki na pobliską piękną rafę (którą można z bliska oglądać pływając w masce z fajką – snorkling i przy odrobinie szczęścia spotkać tam wolne delfiny)

Cena warsztatu nie obejmuje:

 • biletów lotniczych – uczestnikami warsztatów są osoby z różnych miejsc Polski oraz świata, dlatego też trudno oszacować koszt biletów,
 • kosztów transportu z lotniska do hotelu (ze względu na różne terminy przyjazdów).

Dodatkowe koszty to wiza 50$/osoba do kupienia na lotnisku, podatek 1$/osoba/noc do zapłacenia na miejscu w hotelu oraz lunche, inne atrakcje wedle uznania. Zależnie od wybranego przelotu może być jeszcze zaaplikowany podatek wylotowy 48$/osoba, który jest pobierany przy niektórych międzynarodowych wylotach z Zanzibaru, pobierany jest na lotnisku przy check-in’ie.

HOTEL 

Sunshine Marine Lodge

Hotel jest położony 9 minut spacerem od plaży na klifie z widokiem na Ocean Indyjski i atol Mnemba, pośród dzikiego buszu oraz z dala od miejskiego zgiełku. Oferuje 3 baseny, centrum nurkowe oraz prywatną plażę z restauracją. Biała piaszczysta plaża Muyuni oddalona jest o zaledwie 700 metrów.

Wszystkie pokoje dysponują balkonem lub tarasem z widokiem na ocean. Urządzone zostały one w stylu typowym dla Zanzibaru i wyposażone są w sejf. W każdym z nich znajduje się również łazienka z prysznicem.

Goście mają wyłączny dostęp do prywatnej części plaży Muyuni. W części tej znaleźć można restaurację, bar, a także parasole i leżaki. W restauracji serwowane są dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Na terenie całego obiektu zapewniono bezpłatne WiFi.

Prowadzący

Aby zapewnić najwyższą możliwą jakość merytoryki szkoleń realizowanych przez Instytutu Psychoimmunologii, nad wszystkimi czuwa osobiście Wojciech Eichelberger.

Wojciech Eichelberger

Twórca idei i programu Instytutu Psychoimmunologii, gdzie pełni funkcję dyrektora programowego. Od lat odgrywa kluczową rolę w polskiej psychologii, m.in.: współtworzył Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTIRO oraz Laboratorium Psychoedukacji. Jest autorem wielu bestselerowych książek z pogranicza psychologii, antropologii i duchowości. Od wielu lat obecny w mediach: w radiu, telewizji prasie. Odwołuje się do terapii integralnej, która oprócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość. Za działalność konspiracyjną w latach stanu wojennego odznaczony Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta.

Agata Bogusz

Psycholog i coach, trener instruktorów freedivingu oraz wielokrotna i aktualna rekordzistka Polski we freedivingu (między innymi –85 metrów głębokości w konkurencji stały balast w płetwach), autorka koncepcji i narzędzi wykorzystujących elementy treningu freedivingu w procesie coachingowym oraz terapeutycznym, wspierających rozwój osobisty, ułatwiających zarządzanie stresem i emocjami oraz wzmacniających wewnętrzną integralność między ciałem, umysłem, emocjami i zachowaniem.

Tomek Eichelberger

Absolwent Warszawskiego AWF’u, instruktor wielu sportów (m.in. pływania) zajmuje się szeroko pojętą pracą z ciałem. Czerpie głównie z Qi Gongu (chińskiej sztuki kultywowania zdrowia, świadomości, harmonii) i wschodnich sztuk walki. Inspiruje się metodą Feldenkraisa, treningiem funkcjonalnym i movement culture. Pracuje nad osadzeniem w ciele, sprawnością i harmonijnym przypływem energii.

Data:
1-8 grudnia (spotkanie na miejscu na wyspie)
Wylot z wyspy: 8 grudnia

Miejsce:
Zanzibar

Cena:
Cena „early bird”: 8500 zł
Cena po 30 września: 9500 zł

Zapisz się:
Wyślij e-mail na adres
emilia.obara@ipsi.pl 

lub zadzwoń:
663 397 443