Nazywam się Wojciech Eichelberger. Jestem psychologiem, psychoterapeutą, trenerem i doradcą biznesu. W swoich projektach szkoleniowych i terapeutycznych odwołuję się do koncepcji terapii integralnej, która prócz psychiki bierze pod uwagę ciało, energię i duchowość człowieka.

Moje rodzinne korzenie to Ukraina i Bukowina, czyli przedwojenna Galicja: Lwów, Tuligłowy, Sambor, Czerniowce.  Rodzę się jednak w Warszawie w czerwcu 1944. Tu też kończę Szkołę Podstawową Nr.1, potem Liceum Nr.2 im. Stefana Batorego (1962), a potem studia magisterskie na Wydziale Psychologii UW (1968). Następnie przez dwa lata pracuję i stażuję w kilku warszawskich placówkach lecznictwa psychiatrycznego. W 1970 wracam na UW na studia doktoranckie w Instytucie Psychologii UW – zakończone absolutorium. W 1973 wybieram psychoterapię i współtworzę nowatorski Oddział Terapii i Rozwoju Osobowości – OTiRO. W 1976 na kilka miesięcy wyjeżdżam na stypendium do Institute of Gestalt Psychotherapy w Los Angeles, USA. W 1978 z grupą kolegów i koleżanek terapeutów wychodzimy z OTiRO i tworzymy niezależne od służby zdrowia Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie. Rok 1980 spędzam na intensywnym treningu medytacyjnym w Zen Center of Rochester, New York w USA. Po powrocie kilka miesięcy pracuję w Komisji Oświaty w NSZZ Solidarność-Mazowsze. Jednocześnie współtworzę oficjalną wersję Związku Buddystów Zen-Sangha i jego centralny  ośrodek treningowy w Warszawie. Na początku stanu wojennego, w grudniu 1981 jestem jednym z założycieli Komitet Oporu Społecznego i podziemnego pisma KOS, gdzie konspiruję przez kolejne cztery lata. Równolegle pracuję w Laboratorium Psychoedukacji oraz pełnię funkcję dyrektora nowego Ośrodka Zen. W roku 2003 kończę współpracę z LP i przez krótki czas zajmuję się psychoterapią w ramach własnej działalności. W 2004 współtworzę jako dyrektor merytoryczny Instytut Psychoimmunologii (IPSI) w Warszawie, gdzie do dzisiaj zajmuję się profilaktyką i psychoterapią przeciążenia oraz wypalenia stresem. Kilka lat później współtworzę internetową platformę Positive Life, która udostępnia e-warsztaty i e-kursy do indywidualnego treningu i rozwoju kompetencji psychologicznych.
W międzyczasie piszę i współpiszę ponad 20 książek (w tym kilka bestselerowych), między innymi: „Superwizja”, „Pomóż sobie, daj światu odetchnąć”, „Zatrzymaj się”, „Kobieta bez winy i wstydu”, „O co pytają dzieci?”, „Zdradzony przez ojca”, „Alchemia Alchemika”. Współtworzę także popularne w swoim czasie telewizyjne talk-show: „Być tutaj”, „Okna” i „Nocny stróż”. Cały czas piszę artykuły i daję wiele wywiadów.

Kilka lat temu za działalność konspiracyjną w stanie wojennym dostaję od Prezydenta Komorowskiego Krzyż Kawalerski Polonia Restituta.

Kocham żeglarstwo, pływanie, góry, narty, sporty walki, konie, psy, koty i wielu ludzi. Jestem ojcem dwóch synów i póki co dziadkiem jednego wnuka.

Warszawa, 2020, czerwiec