Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć - A.Gutek, W. Eichelberger

Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć

Alina Gutek, Wojciech Eichelberger

Wydawnictwo Zwierciadło, 2017

Patchworkowe rodziny traktowane są przez niektórych ich członków jako dopust boży, przez innych – jako szansa. Niewątpliwie życie w takiej rodzinie jest nie lada wyzwaniem. Relacje w rodzinie patchworkowej można ułożyć w taki sposób, by były nie tylko poprawne, ale nawet budujące.

W książce znajdują się:

  • omówienie najczęstszych problemów, specyficznych dla rodzin patchworkowych
  • rady jak partnerzy z przeszłością powinni podejść do budowania nowego związku
  • jak układać relacje z byłymi partnerami i ich krewnymi
  • jak właściwie dzielić czas i uwagę pomiędzy wszystkich, którzy tego potrzebują
  • jak zorganizować wakacje by rzeczywiście wypocząć
  • jak efektywnie się komunikować, jak mówić i słuchać

Jak podaje GUS, w 2013 roku rozwiodło się 36 procent małżeństw zawartych w ciągu ostatnich 5 lat. I ta tendencja z roku na rok rośnie. Statystyki nie obejmują ludzi z niesformalizowanych związków, którzy też się rozstają, też mają dzieci. Z praktyki terapeutycznej Wojciecha Eichelbergera wynika, że często ci ludzie czują się zagubieni, winni, nie wiedzą, jak układać relacje w nowych systemach. Książka ta ma im pomóc w rozwiązaniu tego problemu, pozwolić spojrzeć na sprawy z szerszej perspektywy, trafniej oceniać sytuacje i podejmować lepsze decyzje.

Książka stanowi swoisty podręcznik poruszania się po wspólnocie, którą tworzą byli i obecni partnerzy wraz z dziećmi oraz krewnymi. Jest bardzo konkretna. A ponieważ rozmowa toczy się wokół różnorodnych, wziętych z życia przykładów, czytelnicy mogą tu odnaleźć własne doświadczenia.

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 210 mm
Liczba stron: 238

Inne książki