Patchworkowe rodziny traktowane są przez niektórych ich członków jako dopust boży, przez innych – jako szansa. Niewątpliwie życie w takiej rodzinie jest nie lada wyzwaniem. Relacje w rodzinie patchworkowej można ułożyć w taki sposób, by były nie tylko poprawne, ale nawet budujące.
W książce znajdują się:
- omówienie najczęstszych problemów, specyficznych dla rodzin patchworkowych
- rady jak partnerzy z przeszłością powinni podejść do budowania nowego związku
- jak układać relacje z byłymi partnerami i ich krewnymi
- jak właściwie dzielić czas i uwagę pomiędzy wszystkich, którzy tego potrzebują
- jak zorganizować wakacje by rzeczywiście wypocząć
- jak efektywnie się komunikować, jak mówić i słuchać
Jak podaje GUS, w 2013 roku rozwiodło się 36 procent małżeństw zawartych w ciągu ostatnich 5 lat. I ta tendencja z roku na rok rośnie. Statystyki nie obejmują ludzi z niesformalizowanych związków, którzy też się rozstają, też mają dzieci. Z praktyki terapeutycznej Wojciecha Eichelbergera wynika, że często ci ludzie czują się zagubieni, winni, nie wiedzą, jak układać relacje w nowych systemach. Książka ta ma im pomóc w rozwiązaniu tego problemu, pozwolić spojrzeć na sprawy z szerszej perspektywy, trafniej oceniać sytuacje i podejmować lepsze decyzje.
Książka stanowi swoisty podręcznik poruszania się po wspólnocie, którą tworzą byli i obecni partnerzy wraz z dziećmi oraz krewnymi. Jest bardzo konkretna. A ponieważ rozmowa toczy się wokół różnorodnych, wziętych z życia przykładów, czytelnicy mogą tu odnaleźć własne doświadczenia.
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 145 x 210 mm
Liczba stron: 238
Inne książki
Wojciech Eichelberger
Wydawnictwo Znak, 2019
Wojciech Eichelberger, Maria Moneta-Malewska
Wydawnictwo Drzewo Babel, 2017
Alina Gutek, Wojciech Eichelberger
Wydawnictwo Zwierciadło, 2017