Poczytaj, Promocja

Najpiękniejsza na świecie

Kiedy ostatnio słyszałaś, że jesteś piękna? Kiedy ostatnio tak o sobie pomyślałaś? A może… nigdy?

Mężczyźni często zawodzą w mówieniu komplementów, a one wielu kobietom są najzwyczajniej w świecie potrzebne. Często więcej warte niż kwiaty – nie tylko poprawiają nastrój, ale także leczą samoocenę i budują relacje. Brak poczucia własnej wartości to groźna choroba, na którą panie są szczególnie narażone. W ich wypadku poczucie wartości ma zwykle związek ze stosunkiem do własnego ciała. Większość kultur jest przesiąknięta utożsamieniem wartości kobiety z jej wyglądem. Atrakcyjna, a więc wartościowa, nieładna, a więc niewiele warta.

Nieważne, jak bardzo kobiety starają się odciąć od tego stereotypu, on nadal czyni spustoszenie w ich głowach i sercach.

Pamiętaj: nie musisz udowadniać ani sobie, ani nikomu innemu, że jesteś coś warta. Twoja wartość jest niezaprzeczalnym faktem, którego nikt nigdy nie powinien podważać.

Chciałbym, żebyś czuła się piękna – wewnętrznie i zewnętrznie. Jeżeli nie akceptujesz swojego wyglądu, to jest to dla Ciebie trudne. Warto, żebyś podjęła proces samoleczenia i nauczyła się sama na siebie spoglądać z miłością, łagodnością, czułością. To jest realne, nawet jeśli nosisz w sobie piętno raniących słów, odrzucenia, niezauważenia.

Chcę Ci zaproponować udział w moich  warsztatach Pokochaj Swoje Ciało, które teraz z okazji Dnia Kobiet możesz dostać za połowę ich zwykłej ceny.Zobacz warsztaty Pokochaj Swoje Ciało 

149   74 zł od 06.03 do 10.03
+ 25% rabatu na kolejne warsztaty

Jeżeli jesteś mamą, przeglądaj się w dziecięcych oczach tak często, jak to tylko możliwe. W nich jesteś najpiękniejsza na świecie. Dla tych oczu warto podjąć pracę nad swoją relacją z ciałem, bo dzieci naśladują nie tylko naszą mimikę czy gesty, ale również postawy. Robią to nieświadomie, co zwiększa naszą odpowiedzialność za wzór, który dla nich stanowimy.

Jeśli niechętnie patrzysz w lustro, Twoje dziecko też w przyszłości może mieć problem z samoakceptacją. Jeżeli często czujesz się brzydka, ono prawdopodobnie też tak będzie się czuło. Nawet, gdy wyrośnie na piękną osobę, będzie skupiać się na swoich niedoskonałościach, bo poczucie własnej wartości zaczyna się w głowie. Zadbaj, by było inaczej.