ławeczka w listopadzie
Promocja

Krótko mówiąc

Krótki dzień.
Słońce, które widujesz tylko przez okno.
Coraz trudniej wstać rano, coraz trudniej zabrać się do pracy, do codziennych zadań.

Tu kawa może nie wystarczyć. Jeśli nie masz skąd czerpać sił, a życie nie oszczędza Ci stresu, potrzebujesz nauczyć się zarządzać swoimi zasobami energetycznymi i czasem. Ich efektywne wykorzystanie to podstawa Twojego dobrego samopoczucia i skutecznego radzenia sobie z wyzwaniami, jakie niesie życie. Kiedy czujesz ciągłe zmęczenie, nawet drobne sprawy do załatwienia urastają do rangi problemów, a wieczór nie zawsze przynosi ukojenie i spokojny sen.

Wojciech Eichelberger "Kr

Jeżeli listopad jest dla Ciebie trudnym miesiącem…

…a obowiązków  wcale nie masz mniej niż zwykle, naucz się zarządzać swoją energią w stresie. Spróbuj do 18.11 rozpocząć kurs 8xOdporność, a oprócz wiedzy i zmiany nawyków dostaniesz ode mnie w prezencie książkę na jesienne wieczory – oczywiście z moją osobistą dedykacją. „Krótko mówiąc” to zbiór moich krótkich felietonów, w sam raz na niezbyt długie czytanie przed spaniem  CHCĘ ZOBACZYĆ

Oprócz tego mam dla Ciebie 3 podpowiedzi, które pomogą Ci funkcjonować w tym niezbyt sprzyjającym okresie roku:

  1. Jeśli tylko możesz, wyjdź na zewnątrz w ciągu dnia. Może uda Ci się wyskoczyć z pracy na drugie śniadanie na mieście? A może jest coś do załatwienia, co zamiast wieczorem można by wykonać w ciągu dnia?
  2. Pamiętaj o codziennym ruchu. Im mniej masz na niego czasu, tym bardziej postaraj się zarezerwować sobie na niego czas. To podstawa odreagowania. A może jakieś zajęcia 2 razy w tygodniu, jeśli częściej się nie da?
  3. Nie siedź do późna przez telewizorem/komputerem. Wtedy najczęściej nie ma się siły na cokolwiek innego a czasem nawet siły, żeby wstać i iść spać… Zaplanuj godzinę, o której wyłączasz elektroniczne media i połóż się wcześniej do łóżka z ciekawą książką. Nie czytaj długo. Tylko tyle, ile potrzeba, żeby oderwać myśli od codziennych spraw i zrelaksować się przez snem.

Powodzenia